התחדשות עירונית תורמת לחיזוק ושדרוג התשתיות, שיפור הבטיחות ונותנת מענה לצרכים הציבוריים – וזאת יש לבצע בשיתוף הקהילה שחיה בעיר.

כאשר התושבים אינם שותפים בתהליך, הם לא יבינו אותו, את משמעויותיו ואת ההזדמנויות שהוא מציע. מכאן, הדרך לפחד מהתחדשות עירונית והתנגדות לה, היא קלה מאוד. לכן, יש לבצע תהליך מסוג זה בהידברות עם הציבור, מראשיתו. אין טעם לתכנן, לאשר תכניות ולעבור בין הוועדות, אם בסוף מחאה ציבורית והגשת התנגדויות מאסיבית מעכבות את התהליך – שיתוף ציבור מהווה את הדרך היעילה והנכונה, תכנונית וכלכלית, לקדם התחדשות עירונית.

 

חשוב לשים דגש על שלבי ההכנה והדיאלוג עם הציבור בתהליך התכנון והעשייה. השאיפה של תושבים להיות מעורבים בתהליכי תכנון בקרבתם, נמצאת במגמת עלייה חדה. הציבור רוצה להשמיע את קולו ולהשפיע – יש לרתום את המוטיבציה הזאת לטובת תהליכי התכנון. זאת התחדשות קהילתית, מאחר והעיר היא הקהילה שחיה בתוכה. התושבים הם שעושים את העיר למה שהיא. פינוי-בינוי, תמ"א 38 ופיתוח שטחים הם לא רק שדרוג תשתיות, אלא פלטפורמה המאפשרת לקהילה להתפתח ולקלוט אליה חברים נוספים, ולבנים ובנות לחזור לגור בקרבת משפחתם.

 

המטרה

לרתום את הקהילה, בעלי נכסים ובעלי עניין לתהליך ההתחדשות העירונית. זאת תוך בניית הסכמות וקיום דיאלוג רציף, אשר יחזקו וייעלו את תהליך התכנון ויישומו.
חברת CR קשרי קהילה הינה החברה היחידה בישראל המספקת מענה מקיף לכל צרכי הקשר עם הציבור, משלבי התכנון של הפרויקט, במהלך הביצוע ועד לסיומו.

איך אנחנו עושים את זה?

♦ ניהול והובלת תהליך שיתוף ציבור משלב הפיתוח והתכנון המוקדם, במהלך שלבי התכנון ועד לשלם היישום
♦ עידוד מעורבות קהילתית, בניית מנהיגות והעצמה קהילתית
♦ קשר בלתי אמצעי ורציף עם בעלי עניין ועם הקהילה
♦ מיפוי בעלי העניין ורתימתם לתהליך
♦ בניית קבוצות מיקוד, הפקת מפגשי "שולחנות עגולים", בית פתוח וכנסים לציבור הרחב
♦ ניתוח תוך כדי התהליך וגיבוש המלצות
♦ איתור סוגיות קונפליקט הדורשות התייחסות וגיבוש פתרונות